Utorak, 17 Svibanj 2022 21:01

STK Zagreb pobjednik je Hrvatskog kupa 2022. godine

Napisao/la

U Dubrovniku je, 14. i 15.5 2022. održana ćetvrtzavršnica i završnica Hrvatskog stolnoteniskog kupa. U četvrtzavršnici STK Zagreb je pobijedio STK Vodovod iz Osijeka s 3:0 a u finalu STK Libertas Marinkolor rezultatom 3:2.

Finale su započele borbom između Dragutin Šurbeka i Filipa Čipina. Šurbek je loše krenuo i izgubio prvi set. Na u daljnjem toku igre, Šurbek je zaigrao bolje i rutinskom igrom dobio susret rezultatom 3:1.

Nadmetanje je nastavljeno borbom Deana Peteka i Mihe Simovića. Petek je susret započeo vrlo nervozno, previše je griješio te lako izgubio set s 4:11. Nakon toga zaigrao je puno bolje s više koncentracije i uvjerljivo dobio set s 11:5. U nastavku, oba igrača igrali su dosta nervozno, rezultat se često okretao u korist jednog pa drugog protivnika. Na kraju 4. seta rezultat je bio 2:2. U petom setu razvila se vrlo izjednačujuća borba u kojoj je na kraju bio uspješniji bio Petek i dobio s 12:10. Time je Zagreb poveo s 2:0 i Činilo se da će Zagreb biti pobjednik.

U nastavku igre, Libertas Marinkolor kao da se probudio. Nanizao je dvije pobjede za redom: Japec - Juzbašić 3:2 i Čipin – Petek 3:1 i time poravnao rezultat na 2:2.

Susret su trebali odlučiti najbolji igrači iz jeden i druge ekipe: Simović i Šurbek. Simović se bolje snašao na početku susreta, igrao je vrlo sigurno i dobio prva dva seta. Prvi do meč lopte u susretu došao je Libertas Marinkolor, jer je Simović u trećem setu imao prednost od 12:11. No Šurbek je odigrao vrlo koncentrirano slijedeće poene i na kraju dobio set s 14:12. Slijedeća 2 seta, Šurbek je pomalo preuzimao kontrolu nad igrom i susret završio rezultatom 3:2. Bio je ti i kraj meča i Zagreb je, po prvi puta u povijesti kluba, postao pobjednik Hrvatskog stolnoteniskog kupa.

Rezultati pojedinačnih susreta:
Čipin - Šurbek 1:3 (-5, 7, -9, -4)
Simović - Petek 2:3 (4, -5, -9, 5, -10)
Japec - Juzbašić 3:2 (-4, 8, 10, -10, 7)
Čipin - Petek 3:1 (-7, 10, 8, 6)
Simović - Šurbek 2:3 (8, 4, -12, -9, -7)

Treba istaknuti da je domaćin zaista imao sjajnu publiku, koja je cijelo vrijem bodrila svoje ljubimce pjesmom i navijanjem, ali je i nagrađivala plljeskom sjajne poteze protivnika.
Osibita pohvala organizatoru koji nam je omogućio prijenos u živo na youtube kanalu izuzetno.com i time omogućio navijačima i ljubiteljima stolnog tenisa da uživaju u izuzetnm sportskom događaju.

Posebne čestitke igračima STK Zagreba na tako velikom sportskom uspjehu.

Pročitano 628 puta

Video sadržaj

Pratite naš facebook

STK Zagreb

Stolnoteniski klub Zagreb funkcionira kao udruga građana sa ciljem povezivanja dječje i odrasle populacije kroz sportske, zdravstvene i odgojne aktivnosti.